Επίσκεψη απο σχολείο της Πράγας

Στο Γενικό Λύκειο Παναγιάς Διασέλλου ?Αρτας και στα πλαίσια της ανταλλαγής επισκέψεων των μελών του προγράμματος Comenius πραγματοποιήθηκε στις 18 Δεκεμβρίου 2012 παρουσίαση του προγράμματος και ενημέρωση των μαθητών του σχολείου και των γονέων και κηδεμόνων.

Υπεύθυνοι του προγράμματος από το Γενικό Λύκειο Παναγιάς Διασέλλου είναι ο κ.Παναγιώτης Θάνος και η κ.Παρασκευή Παναγιώτου και από το Gymnazium Navitezne Plani η κ.Andronika Colasova,ο κ.Jaroslav Mervinsky και η κ.Jindriska Drahotova. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε παρουσία του Προϊσταμένου της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Άρτας κ. Ράπτη Νικόλαου και του Αντιδημάρχου του Δήμου Γεωργίου Καραϊσκάκη κ. Γαλύφα Αθανάσιου οι οποίοι χαιρέτισαν την εκδήλωση.

episkepsi praga

Από την επίσκεψη στο χώρο του σχολείου.