Οι μαθητές για την Θεσσαλία.

ΕΙΔΗ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΜΜΥΡΟΠΑΘΕΙΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΑΝ ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΔΙΑΣΕΛΛΟΥ.

Σε μία αξιέπαινη πράξη προχώρησαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γενικού Λυκείου και του Γυμνασίου Παναγιάς Διασέλλου του Δήμου Γ. Καραϊσκάκη Άρτας, καθώς συγκέντρωσαν είδη πρώτης ανάγκης για του πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας.

Picture

"Κάνοντας πράξη την συμπαράστασή τους στους δοκιμαζόμενους από τις πλημμύρες κατοίκους του Θεσσαλικού κάμπου, το προσωπικό , οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γενικού Λυκείου και του Γυμνασίου Παναγιάς Διασέλλου, συγκέντρωσαν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης. Ο Δήμος Γεωργίου Καραϊσκάκη, αρωγός στην προσπάθειά μας αυτή, ανέλαβε την αποστολή της ανθρωπιστικής μας βοήθειας στους πληγέντες.

Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών μας που ανταποκρίθηκαν άμεσα και στήριξαν την πρωτοβουλία των σχολείων μας
", αναφέρουν σε κοινή ανακοίνωσή του οι Διευθυντές των δύο σχολείων, Κων/νος Κλάρας και Ελπίδα Τσεφετάκη.

Πρόσθετες Πληροφορίες